RúME ir vieta tiem, kuri vēlas dot un vēlas saņemt pretī

RŪME ir vieta/telpa, kur apgūt jaunas lietas, saprast, kas tu īsti esi un kādas ir tavas vērtības. Šī būtu pavisam īsa versija tam, ko uzsākuši RŪMES veidotāji Zane un Mārtiņš Puncuļi. RŪMES būtība ir visa veida zināšanu un pieredzes tālāknodošana, kas var izpausties visdažādākos veidos. Tas var būt gan praktisks darbs, kā latvisko rotu kalšana, gan pastaigas brīvā dabā, gan meditācija, gan māksla.

Maijā RÚME vadītāji tikās ar un pastāstīja par mūsu līdzšinējo darbību. 
Zane un Mārtiņš stāsta, ka šo telpu viņi vispirms ir radījuši paši sev, un tagad arī tiem, kas sevi vēl meklē; kas vēlas atrast savu identitāti un vienlaikus arī tīkamu sabiedrību; kur var atrast sirdij tuvu nodarbi un nemitīgi pilnveidoties. Vienkāršiem vārdiem runājot, tā ir vieta, kur var kļūt gan par izglītotāju, gan par izglītojamo.
RŪME kā virtuāla kopā sanākšanas vieta izveidojās pandēmijas laikā, kad satikties klātienē nebija iespējams. Pārrunas, kursi un diskusijas tad notika attālināti. Tagad gan šīs prāta, gan tīri praktiskās nodarbības, piemēram, rotu kalšana vai kopīgas pastaigas, ir iespējamas arī klātienē. Un tās nav tikai vienkāršas pastaigas bez noteikta mērķa, tā vienlaikus ir arī dabas vērošana, apkārtnes sakopšana, mūsu apkārtējās telpas veidošana. Zane un Mārtiņš ir iekārtojuši arī bibliotēku un viņu iecere ir attīstīt un piedāvāt arī iekštelpu vietu/RŪMI, kura var pulcēties un kopā darbus veikt praktiski, proti, nodarbināt ne tikai galvu, bet arī rokas.

Jautāti, vai RŪME ir gatava, abi stāsta: “Mēs esam virzībā. Pareizāk – šīs virzības sākumā un tai ir kur augt. Piemēram, mūsu interneta vietne www.rumeeducation.com šobrīd ir tikai angļu valodā, bet gatavojam to arī latviski, jo arī valoda ir mūsu, Īrijā dzīvojošo latviešu, vajadzība.”
Savu RŪMES iniciatīvu Zane un Mārtiņš reģistrējuši arī vietējās pašvaldības Tipperary PPN sabiedrisko organizāciju tīklā. Tas nozīmē, ka viss interesantais, ko piedāvā mītnes zeme Īrija, arī RŪMEI ir pieejams un atbalstāms.
RŪMES veidotāji savas organizācijas mērķi skaidro šādi: Ar dažādām metodēm un prasmēm iedziļināsimies un izzināsim jaunas lietas, lai veidotu pašpietiekamu dzīvi. Piemēram, apgūsim dārzkopību, metālapstrādi, adīšanu, ēdiena gatavošanu, fermentāciju, lasītprasmi, dzīvnieku kopšanu, mūziku utt. Mēs nepārtraukti pētīsim sabiedrības vajadzības un meklēsim pasniedzējus katram tematam un katrai vajadzībai. Mēs gaidām ikvienu, kas vēlas dot un vēlas saņemt.

Teksts - Sandra Bondarevska

baltic-ireland.ie » baltic-ireland.ie

Pirkumu grozs